O knihách pre šibnutých

  1. august

Milí priatelia, či chceme, či nie, nosíme si v sebe rôzne traumy. Ktosi nás kdesi hlboko urazil a my sme si to vtedy nevyriešili, ukrivdili nám, udreli nás, vykonali nevydarenú operáciu…

Napríklad mne ako decku vyberali mandle. Pamätám si dodnes tú bolesť. Všade krv, doktor to nevedel zaboha vytiahnuť. Revala som, bojovali sme spolu, až nakoniec vykríkol: ´Kurnik, vydrž! Čo chceš ísť domov s polkou mandle?´ 

Aj som šla. Ostal tam malý kúsok, v ktorom sa usadila zlosť z toho zážitku. A zakaždým, keď príde zvýšená miera stresu, tá malá časovaná nálož sa zapáli a lekár už len diagnostikuje angínu a antibiotiká.

Tak aj dnes, uprostred leta, tesne po dovolenke. Chcela som sa hneď po návrate domov pustiť do práce, materiály nachystané. Dva dni po príchode som upratovala a presne v prvý školský deň v krásny dátum 8.8. ma skolila známa rezavá bolesť hrdla. ´Nič sa nebude robiť, nič sa nebude vybavovať,´ povedalo telo a hodilo ma na gauč. ´Tu budeš sedieť a čítať. A rozmýšľať nad tým, čo si zase zanedbala.´

Ako decko z lekárskej rodiny som sa na všelijakých liečiteľov zvykla dívať cez prsty. Poznala som plno príbehov, kedy sa ľudia s ťažkým ochorením vybrali k šarlatánovi, zaplatili mu kopec peňazí a nakoniec aj tak zomreli. Moderná medicína zachraňuje denne tisíce životov, bolo by dobré jej dôverovať. Lenže lekári väčšinou liečia už len následok problému, nemajú čas ísť k hlbokej podstate.

“Moderná” forma človeka je na svete približne 300 000 rokov. Zatiaľ prežila. Šamani liečili pokojom, dlhými rituálmi, meditáciou, mnísi bylinkami. Všetkým, na čo dnešný človek vraj nemá čas ani nervy, veď tabletka zaberá rýchlejšie. A tiež mnoho ľudí ani netuší, že najlepším liečiteľom sme my sami. Sami by sme sa za ideálnych okolností mali vedieť “upratať”. Všetko je totiž energia a s tou sa dá pracovať, nasmerovať ju, využiť vo svoj prospech. Len sa jej musíme otvoriť. Práve sa to učím.

S vekom sa boliestky, ktoré sa predtým liečili tabletkami narýchlo, zhoršujú. Moderná medicína ich lieči, no nevytrhne burinu aj s koreňom. A keď sme človek citlivý, vystresovaný, podráždený, v hormonálnej nerovnováhe, v permanentnej únave, burina sa zas začne u nás rozťahovať. Preto treba začať od začiatku. Nastaviť si hlavu na pokoj a pohodu. S tým pomáha NLP – neuro-lingvistické programovanie, ktoré učí, ako prestaviť staré programy v našej hlave. 

Programy, ako:

– Aj tak tú prácu nedostanem, nemám na to.

– Všetci dobrí muži sú už rozchytaní.

– V tejto ťažkej dobe sa nedá zohnať dobrý dom.

– Táto krajina je nanič a všetci okolo sú hlupáci.

– Ach, narobila som sa, určite zas ochoriem.

Toto všetko sme si nazbierali v hlave za celý svoj život. Ak si začneme pretvárať myseľ na pozitívne obrazy, stane sa čosi krásne. Ľahšie sa nám dýcha, radšej chodíme do práce a zo šéfa sa nám už nevyhadzujú vyrážky. Keď sa toto naučíme, otvorí sa naša myseľ aj hlbším spôsobom liečenia, ktoré potom môžeme využiť na vyriešenie chronických problémov.

Stretla som už niekoľko ľudí, ktorí ovládajú Reiki, umenie energetického liečenia a môžem vám potvrdiť, že sa jedná o mimoriadny zážitok. Reiki dokáže rozobrať staré hrádze a múry, ktoré sme si sami vystavali v strachu pred sebou a pred svetom. Aj staré bolesti, ktorých príčinu si už ani nepamätáme.

Moja sestra len zdvihla obočie, keď som jej oznámila, že chcem žiť do deväťdesiatky. Ona plánuje najmenej do stodvadsať a pracuje na tom. Takže ak si tu s deťmi, vnúčatami a priateľmi chceme požiť čo najdlhšie, pustime sa najskôr do vyliečenia starých rán a chorých nastavení. Nikdy nie je neskoro.

PS: Nepúšťajte sa do týchto kníh, ak ste ešte v stave, že sa v kníhkupectve hanbíte vojsť do sekcie Ezoterická a náboženská literatúra. NLP kľudne skúste, ale to ostatné vyžaduje isté mentálne nastavenie. Ešte pred desiatimi rokmi by som si povedala, že mi šibe. Dnes som s tým stavom zmierená 🙂

Linky na knihy:

Kniha: REIKI a jak mu rozumět (Valerie Oula) | Martinus

Kniha: NLP pro každého (Alessio Roberti, Owen Fitzpatrick a Richard Bandler) | Martinus

Kniha: Proč jsme si vybrali život na Zemi? (Michael Bradford) | Martinus

 

Please follow and like us:
fb-share-icon
error

Páči sa vám tento blog? Zdieľajte ho s priateľmi :)