O úprimnej láske k môjmu bruchu

Ak sme s niečím nespokojní, zmeňme to. Je jedno, či sme mladí, starí, chudí, tuční. Ak cítime, že naše telo trpí, treba s tým niečo robiť.

V poste z minulého týždňa ste si zaručene museli všimnúť, že rada jem. Čo, jem! Vychutnávam! Nadchýňam sa! Jedlo je vášeň. 

Lenže stala sa taká vec… Starnem. Priberám. Spaľovanie už nie je to, čo bývalo. Navyše som vysoko tukový typ, ako som sa pred rokmi dozvedela na jednej tlačovke pre rakúsku cestovnú kanceláriu. Tam nás najskôr natlačili sacherkami a potom nám v istej kozmetickej firme išli zmerať fett. „Slečna, vy na to nevyzeráte, ale vaše telo má vysoké percento tuku.“ Hneď som mala krajší deň… 

Po Vianociach minulého roku som prekvapene pozrela na váhu. Vedela som, že som sa pri jedle príliš neovládala, ale až takto? Za tri mesiace som pribrala 4 kilá.

Pri výške 174cm a veku 42 som vážila 74 kíl.

To by nebol až taký problém, keby bol tuk rovnomerne rozložený a cítila by som sa v pohode. Lenže nič z toho neplatilo. Vypchaté nezapnuteľné rifle však u mňa, komótneho človeka, ešte stále neboli dôvodom pre výraznú zmenu. Pozrela som sa na svoje stehná, mykla som plecami, obliekla som si širšie gate a šla som si vziať ďalší kus čokolády. Veď som predsa celkom ok.

 

Pre bláznivé vianočné fotenie v štýle 80.rokov som sa ani nezmestila do sukne. Spravila som si ju zo svetra.

V polovici januára si ale moje telo povedalo, že končí. Najskôr sa zvalilo do postele s chrípkou, o mesiac nato so silným prechladnutím a koncom februára s angínou. Začiatkom marca som bola  taká vyčerpaná, že som konečne počúvla manžela a kruto som znížila príjem cukru. Aby ste rozumeli, ja som na cukre žila. Ráno sladké müsli, na obed kopu cestovín, večer chlieb, chlieb, chlieb, a za každým jedlom kus čokolády. Lenže v sladkom tele sa dobre kvasí aj baktériám a hormonálna nerovnováha zo zlej životosprávy vám spraví v hlave peklo. Stála som na okraji priepasti zvanej depresia. Neznášala som, ako vyzerám a neznášala som, ako sa správam k sebe a k okoliu.

V marci prišiel AHA-moment, potrebovala som pomoc.

Fitnescentrá a fitnes trénerov som vždy zďaleka obchádzala. Nemôžem si pomôcť. Stretla som už všelijakých a vždy som sa cítila nesvoja. Jediné silové cvičenie, ktoré som bola ochotná podstúpiť, bolo na návšteve u mojich milých priateľov v Bánovciach, kde Peter Kováč pomáha ľuďom ako ja dostať sa do formy. Ale aj jemu som sa hanbila priznať s mojimi stravovacími návykmi a premenopauzovými problémami. Skrátka som chcela za trénerku ženu.

 

Jana a jej manžel Matt.

S Janou Paškovou Beattie sme si kedysi v redakcii Emma delili kanceláriu. Potom sa odsťahovala do Kanady a stala sa z nej osobná trénerka pod značkou Strong, Fit, Well. Videla som za tie roky jej pokroky a mám pred ňou rešpekt. Táto žena mi pomôže!

Rozhovor s ňou si môžete prečítať tu:

O trénerke, ktorá ma zachránila – Švajčiarska krava (svajckrava.com)

Jana mi nastavila jedálniček na báze keto-diéty a trikrát do týždňa silový tréning. Posielala mi série cvičení, recepty, vypočítala, koľko kalórií by som mala denne prijať a odpovedala na všetky otázky. Tento darček som si dala na narodeniny, aj keď som si od toho až tak veľa nesľubovala. Predsa len, poznám sa.

“Jana je až v Kanade, nemôže ťa duriť do pohybu a leto je ďaleko,” – vravelo mi moje lenivé Ja. Prvýkrát v živote som mu hnusne odvetila, nech zavrie zobák. JA CHCEM BYŤ ZDRAVÁ. 

Pustila som sa do všetkého, čo mi Jana naordinovala. Prvý týždeň bol ťažký, ale držala ma eufória. Druhý týždeň nastali bolesti hlavy a nervozita nesmierna, telo nechápalo, čo sa deje. Tretí týždeň začalo spolupracovať. Pohľad na sladkosti mi konečne nevyvolával túžbu. Žiadali sa mi menšie porcie. Nedokázala som už vypiť kávu s mliekom, dokonca som toľko kávy ani nepotrebovala. Zrazu som mala energie na rozdávanie. 

Za tri mesiace som schudla šesť kíl a nabrala svaly. Keď mi chýba behanie, idem si zabehať. Keď si idem sadnúť s priateľmi, stačí mi pohár prosecca namiesto sladkých drinkov. Keď ideme s rodinou na obed, jem rybu, kura alebo hovädzie s kopou farebnej zeleniny. Ako snack mám čučoriedky, mandle a kúsok kvalitnej tmavej čokolády. Pečiem si fantastický cukinový kakao-koláč. Už nevyžieram kuchynské skrinky. Pri testovaní reštaurácií ochutnám zo všetkého, ale s mierou. 

Nakoniec sme sa s Janou dohodli na tzv. cyklickom keto-stravovaní, kde sa keto-diéta pravidelne porušuje nasadením obilnín. Ženám po štyridsiatke by totiž nemali chýbať a stravu je potrebné obohatiť napríklad o ľanové semienka kvôli hormonálnej rovnováhe. Hormóny sú vám celá veda a pri čítaní o nich mi zrazu veľmi veľa vecí dávalo zmysel. Tam pramenili moje zlé nálady, nepravidelná menštruácia, zapálená pleť, zažívacie ťažkosti. Urobila som si test na stránke tzv. hormonálnej koučky, Nemky Rabei Kiess.

Rabea Kieß – Hormon Coach, Autorin, Podcasterin (rabea-kiess.de)

Ak trpíte vyčerpanosťou, návalmi hladu, tráviacimi problémami, silným PMS a mnohými inými neduhmi, možno tu nájdete odpovede na svoje otázky. Stránka je v nemčine.

Po troch mesiacoch som Jane mohla napísať, že som to dokázala. Zmenila som svoje návyky. Mne, lenivému človeku, chýba pohyb. Každé ráno cvičím. Vážení, už dávno som sa tak dobre necítila. Prvýkrát behám po našom kúpalisku v dvojdielnych plavkách. Svoje brucho a stehná som si úprimne obľúbila. Keď mám voľnú chvíľu, tancujem a spievam na plné hrdlo.

Tú zmenu som spravila pre seba. Narobte nič z tohto, ak to sami necítite. Nikto druhý vám nesmie hovoriť, ako máte vyzerať. Moja motivácia a inšpirácia je zdravie. Chcem byť zdravá a užívať si život s mojimi deťmi, manželom a priateľmi na plné obrátky. Chcem sa mať rada, lebo si to zaslúžim. Naše telo nám robí úžasnú službu. Vidí, počuje, nosí nás, kam chceme. No my zvykneme jeho jednotlivé časti neznášať, alebo sa dokážeme trápiť tak, až mu privodíme traumu a ochorie.

Prečítajte si článok s mojom kamoškou Sašou, ktorá mi predtým, ako som začala cvičiť, pomohla zmeniť nastavenie vzťahu ku mne samej.

Slovenská nomádka, alebo príbeh neuveriteľných stretnutí. Časť 1. – Švajčiarska krava (svajckrava.com)

Nastavenie v hlave je najdôležitejšie na svete. Ak seba uvidíte láskavými očami,  vyjde z vášho vnútra žiara. Ten pocit je neopísateľný a prajem ho každému. Ono sa totiž naozaj dá dokázať všetko, čo si len zaumienime.

 

 

 

 

Please follow and like us:

173 thoughts on “O úprimnej láske k môjmu bruchu

 1. Обучение в Чехии – гарантированное поступление в колледжи Чехии для русскоязычных выпускников 9 классов. Набор открыт – скидка 600 евро, записывайтесь!
  Колледжи в Чехии

 2. Обучение в Чехии – гарантированное поступление в колледжи Чехии для русскоязычных выпускников 9 классов. Набор открыт – скидка 600 евро, записывайтесь!
  Поступить в колледж в Чехии

 3. Рейтинг дистанционных онлайн курсов – курсы pr-менеджер
  для получения образования и профессии для начинающих специалистов – бесплатные и платные, повышение квалификации и переподготовка

 4. сравнение и рейтинг онлайн-курсов – MYLJ – обучение дистанционно для получения образования и профессии для начинающих специалистов – бесплатные и платные, повышение квалификации и переподготовка

 5. Сервис помощи выпускникам лучшая в стране. Работаем с 2012 года. Заказать курсовую, дипломную или любую другую студенческую работу можно здесь. автор 24

 6. Есть любовь на свете или уже нет. Сложный вопрос? Сможете ответить?

 7. ParkingNearAirports.io offers diversified services and solutions to urge parking easier on you. Their ministry is to stipulate a faster and more hassle-free fashion to search, be a match for, and earmark the best parking space for your car. It is affordable, unassuming, and convenient.
  parking near Reno airport

 8. ParkingNearAirports.io offers diverse services and solutions to cause parking easier in the service of you. Their ministry is to take under one’s wing a faster and more hassle-free fashion to search, be a match for, and tome the perfect parking place on your car. It is affordable, imbecile, and convenient.
  https://parkingnearairports.io/airport/DCA.html

 9. You need to be a part of a contest for one of the finest sites online. I most certainly will highly recommend this website!

 10. Оформление прав ГИМС, на лодку, гидроцикл или катер можно без проблем и лишней волокиты осуществить в компании prava112. Обращайтесь и вы не пожалеете.
  http://worldcrisis.ru/crisis/priobresti

 11. Права без проводки в базе ГАИ сейчас без проблем можно приобрести в компании он права. Такой документ наилучшим образом подойдет для использования за рубежом, где возможности проверить документ просто нет. Обращайтесь в он-права и купите водительское удостоверение без проводки в базе всего за два дня!
  http://dancor.sumy.ua/forum/dosug/387196

 12. Опубликуйте свои 200 шагов, если вы завтра станете президентом, сгруппируйте их на группы по 10 штук и расположите в хронологическом порядке принятия . Напиши свои Проекты будущего

 13. Если вам требуется оформить права, официально и без дополнительных сложностей то, рекомендуем обращаться в компанию prava112, здесь вы сможете купить водительские права без головной боли в самые короткие сроки и по разумной – привлекательной цене.
  https://voditelprava.blogchaat.com/5862553/В-купить-права-Дневники

 14. Vrlo je jednostavno kupiti automobil na nasoj trap stranici https://wannabuycar.com. Imamo neporecive prednosti u odnosu na trzista automobila i druge net stranice koje postupak kupnje automobila mogu uciniti sto ugodnijim:
  – lako i brzo pretrazivanje automobila u gradovima;
  – najave o kupnji automobila s opseznim opisom;
  – kvalitetna usluga i korisnicka podrska;
  – automobil od vlasnika, a ne od preprodavaca.

 15. Челябинские депутаты рассмотрят бюджет и назначат дату выборов. Завтра, 2 декабря, состоится тридцать восьмое заседание Челябинской городско й Думы. Первым в повестке дня значится внесение изменений в бюджет города текущего года. Затем депутаты рассмотрят челябинский бюджет на 2009 год и плановый период 2010-2011 годов. Напомним, 27 ноября этот вопрос был

 16. Новые азартные слоты Fruit Cocktail, которые выигрывают на портале casino 24Вулкан 24vulkan-com.ru

 17. Права на погрузчик быстро и удобно купить в компании on-prava, данная организация предоставляет услугу по покупке прав на погрузчик в течении всего 3 дней, при этом не придется обучаться и сдавать экзамены. Сделать права на погрузчик очень просто с компанией он-права, обращайтесь и вы не пожалеете.
  https://yasdomom.ru/viewtopic.php?f=21&t=5756

 18. Аналитические данные от врачей и экспертов о корона вирусе, на авторитетном портале Коронавирус Контроль со ссылками на официальные и государственные источники WHO – https://coronavirus-control.ru/coronavirus-russia/
  Эта информация для меня была интересна, сохранила в закладки.

 19. I suggest you go to the site, which has a lot of information on this issue.
  China and France have expressed non-fulfilment with the new defense covenant between the United States, the Allied Sphere of influence and Australia – although also in behalf of divergent reasons. Beijing in return wants to be with the Asia-Pacific Patronage Pact.
  More message here site

Leave a Reply

Your email address will not be published.