O roku ako z filmu. Časť 2.

Hovorí sa, že v živote človeka musí byť rovnováha. Niekto zomrie, niekto sa narodí. Po období sračiek príde úľava a uvoľnenie. U nás obdobie totálneho vyčerpania trvalo presne polovicu roka 2020. Potom zrazu ticho ako po hurikáne. V júli si korona dala pohov a mohli sme ísť pozrieť našich na Slovensko. Že sa aj sestre podarí dostať sa z juhu Francúzska do Bratislavy, to bolo čosi špeciálne. Naposledy sme sa totiž videli pred tromi rokmi.

Sestry

Sestra má štyri deti a žije s manželom, Slovákom, v starom dome vo francúzskom Provensálsku. Najbližší sused je vzdialený kilometer. Dve zo štyroch detí porodila doma. To všetko si vysnívala a tvrdo na svojom sne pracovala. Okrem toho, že je vyštudovaná historička, radí dnes ženám, ako sa zbaviť chorôb a bolesti upravením životného štýlu. Pozrite si jej instagram @witchdelafare alebo stránku Foodie in Provence https://www.foodieinprovence.com/foodie-sk. Je ozajstná moderná čarodejnica a som na ňu za jej odhodlanie a húževnatosť hrdá.

Raňajky na Korze bez detí boli pre nás obe udalosťou. Jasné, že sme už neovládali bratislavské spoje a po hodine hľadania tej správnej zastávky sme uťahané došli v horku domov neskoro popoludní. Ale zážitok to bol rovný výletu do New Yorku. Dokonca sme sa v jedno ráno celá rodina, slovom päť dospelých a šesť detí, vybrali nakupovať, a také čosi sa nám zatiaľ v tejto konštelácii nikdy nepodarilo. Za obrovským stolom pri obede v Avione ma ovalilo dojatie. Moja mama zvaná baba nebola zničená niekoľkohodinovým varením, každý mal na tanieri, čo si vybral a nikto sa na nič nesťažoval. Prenádherných 30 minút.

Geniálna priateľka

Koncom augusta má svokor narodeniny. V Miláne nastalo uvoľnenie, odvážil sa teda navštíviť nás vo Švajčiarsku. Posledné roky sme jeho a susedkine narodeniny slávili spolu. Nie tentoraz. Prišla som o kamošku kvôli hlúpemu nedorozumeniu. Priateľstvo to bolo tri roky veľmi intenzívne a zrazu ostalo prázdno. Obe sme povedali pár vecí, ktoré sa nedali vziať späť. Vyhýbala sa mi, kde sa dalo a na ulici ma už nezdravila. Na narodeniny som jej teda napísala list. Predstavte si, že prídete o veľmi blízku osobu bez šance na vysvetlenie. Odpísala, a svokrovi som len mohla oznámiť, že spoločným oslavám je koniec. Ponorila som sa do štúdia priateľstva, lebo som mnohému, čo sa stalo, nerozumela. Zistila som, že je to celá veda a má pravidlá. Aj vy ste v týchto divných časoch prišli o priateľa? Vraj je nás viac. Drahý svokor mi pri prechádzkach Badenom poradil nechať veci vychladnúť.

 

Rugby hráčka

Našťastie je tu ešte rugby a skvelí ľudia okolo rugby klubu vo vedľajšej dedine. Miška to chcela skúsiť a zatiaľ ju nadšenie neopustilo. V septembri nastal zápas zmiešaných detských družstiev a naše desaťročné pevne stavané devy len tak odhadzovali rovesníkov z juhošvajčiarskych klubov. Zápas skončil tesne predtým, ako chceli militantní rodičia zasahovať. Niektorí oteckovia a mamičky ťažko znášajú, keď ich dieťa prehrá alebo sa nedostane k lopte. Mesiace nahromadenej lockdownovej energie zrazu vypustili na ihrisku a keby sa niekto rozhodol tú energiu usmerniť, dodnes z nej zásobujeme celý náš kantón elektrinou.

Please follow and like us:
fb-share-icon
error

Páči sa vám tento blog? Zdieľajte ho s priateľmi :)