O čokoládovom hrdinovi

 

Som čokoholik na pohľadanie. Navyše mimoriadne šťastný čokoholik. Iba päť minút chôdze ma delí od našej lokálnej čokoládovne. A nie hocijakej. Založil ju majster čokoládového umenia Fabian Rimann, 39-ročný rodák z vedľajšej dediny. Dnes jeden z najlepších chocolatierov vo Švajčiarsku. Najskôr vlastnil vo Wettingene malý obchodík s výrobňou, pred pár rokmi pribudli väčšie priestory a kaviareň. Rimann pracuje s najkvalitnejšími surovinami, žiadne konzervanty ani emulgátory sa jeho diela nedotknú. Pre majstra je však čokoláda aj životný štýl a hoci o objednávky nemá núdzu, pustil sa aj do worshopov, kde si napríklad pred sviatkom Sv. Valentína sami vyrobíte zdobené čokoládové srdce alebo sa naučíte tajomstvo výroby praliniek. Dokonca sa pred koronou čokoládovňa stala koncertným a degustačným miestom stretnutí, kde sa popri fajnom džezíku chutnali kombinácie vína a čokolády.

Kto si myslí, že vírus spraví tomuto dobrodruhovi škrt cez rozpočet, hlboko sa mýli. Akonáhle sa už kávičkovať nemohlo, zmenila sa kaviareň na zelovoc a predajňu produktov od lokálnych farmárov. Rimann postavil zboku obchodu maringotku a piekol a predával čerstvý chlieb a vianočky. Potom nasadol do mikrobusu a vozil tovar po okolitých dedinách radostnejšie ako Familyfrost.

Všetci ho tu zbožňujeme a čakáme, kedy sa už táto covid-pliaga skončí a u Rimanna bude zas plno a veselo.  

Dnes len toľko, musím baliť darček pre výhercu súťaže. Na facebookovej stránke Švajčiarskej kravy si môžete zasúťažiť o čokoládové zlato  od nášho miestneho hrdinu. Šup šup, choďte skúsiť šťastie.  Prajem vám pokojný advent, v zdraví ho užite.

 

Fabian Rimann a jeho čokoládovňa, v časoch korony zmenená na zelovoc.

Sám majster pri jednom z čokoládových worshopov.

Na workshopoch sa naučíte vyrobiť z čokolády takmer čokoľvek.

 

   

A toto môžete vyhrať. Sadu čokoládového zlata a kravičku z dreva, klasickú švajčiarsku hračku.

 

Foto autor a facebook stránka Fabian Rimann.

Please follow and like us:
fb-share-icon
error

Páči sa vám tento blog? Zdieľajte ho s priateľmi :)